Termintur 30 august

Blå himmel, sol og bort i mot vindstille. Dette var vær dugelig nok til at Mathias Riiser, Magne Fagereng, Øyvind Karlsen, Wenche Strand, Karl Prepsl med dattera Linn-Charlotte, båtfører Jon Mjørud med overflateberedskap Linda Hermansen tok turen.
I Stensvik ble det som vanlig rigget utstyr før det bærte til Den Hvite Stripa. Da det var dedicateted overflateberedskap denne torsdagskvelden gjorde alle dykkerne seg klare. Første buddypar, Mathias og Karl, gikk ned først. Like etter gikk scooterligaen, Magne, Øyvind og Wenche ned. Det tok ikke lang tid før det kom en gul dekobøye til syne og noen minutter etter det, Øyvind. 50 meter bak ham brøt også Wenche og Magne overflaten. Wenche og Magne hadde vært ok - og kjørt avgårde, de hadde regnet med at "Øyvind er helt sikkert klar". Adjø Øyvind. Øyvind var ikke klar - hihi..
Etter atter å ha samlet seg gikk de ned igjen for et nytt forsøk. Etter en halvtimes tid dukket Mathias og Karl opp og en liten stund etter det kom trioen opp igjen for andre gang. Det var en rask og effektiv termin-tur.
Tekst: Jon Mjørud

Karl og Mathias

Tema for dagen: uv-scooter

Santi-Øyvind med sin Apollo-scooter