Søk  
7. januar 2009 ..:: Forside ::.. Registrer  Logg inn
 Dykkesiden.com Minimer

  

 Termintur 3 juni 2007 Minimer
Termintur 3 juni 2007

Termintur 3 juni

Nå som sommeren endelig har kommet dro likegodt Ragnhild Ryen, Tore Johnsen, Mathias Riiser og Jon Mjørud på seg ullstillongser og vamser, i motsetning til Morten Madsen og Bjørn-Rune Johansen som dykket vått.

gladfolka.JPG
Gladfolka

Båtfører Henrik Skaalvold tok oss til Syd-Hällsö og Ragnhild og Tore hoppet ivrig uti som første buddypar. Tett etter fulgte Mathias Riiser og Jon Mjørud. Høydepunktet var en godt voksen steinbit som lå på 26 meter under en sprekk i fjellet.

ståle-tobias.JPG
Ståle-Tobias

ståle-tobias2.JPG
Ståle-Tobias

Vi kom også over en Stiga gresskipper… En banebrytende oppdagelse var det nok ikke for en eller annen Øyvind hadde besøkt klipperen i 2006. (æh.. Og 2005, og 2004 osv) hihi.

halvor.JPG
Halvor

gandalf.JPG
Gandalf

Etter en liten time, endt sikkerhetsstopp og slalåm mellom brennmanetene brøt vi overflaten og kunne beskue skuta vår, Hårek, 20 meter unna. Da var våtdrakt-dykkerne Morten og Bjørn-Rune allerede under vannskorpa. Oppe i båten satt vi og kosa oss fælt i sola… Det skal sies at sola har satt sine spor på meg i hvert fall… har aldri før smurt pæra med aftersun.. :D

Tekst: Jon Mjørud
Bilder: Björn rune Johansen.


Publisert 05. jun 2007
Skrevet av Øyvind Karlsen
Return


    

 Partnere Minimer


 

    

 Andre Minimer

    

Copyright 2006 by Halden Sportsdykkere   Betingelser for bruk  Uttalelse om privatliv