Søk  
3. september 2010 ..:: Forside ::.. Registrer  Logg inn
 Neste aktiviteter Minimer
Kontigentforfall har vært
Konto: 1030.07.32440
Kontigent : 500,- Luftfyllekort : 300,-
---------------------------------------------------


2.september - Torsdagsdykk
Båtfører: Magne Lilleng (48090231)

Avreise kl.1800

5.september - Søndagsdykk

Båtfører: Glenn Ørebæk (91572266)

Avreise kl.1000

10.september - Nattdykk (fredag)
Båtfører: Victor Gjeset (92695229)
Avreise kl.2200

Luftfyllekort fåes av Øyvind Karlsen, ta konakt på 90034788

    

 Dykkesiden.com Minimer

  

 Termintur 1.mai Minimer
Termintur 1.mai
Termintur 1.mai
Vattenholmen

grilling liten.jpg

Nok en gang er april passé og det betyr at den årlige 1. mai utflukten til Saltö står for dør. Været var med oss med solen pent parkert på en blå himmel og alt lå til rette for at dette skulle bli en fin arbeidernes internasjonale kampdag. Ikke for å vise arbeiderklassens styrke ved å gå i tog, men for å komme seg ut i vårsola og selvfølgelig vannet.

båten går liten.jpg

En etter en dukket dykkere, med og uten barn og familie, opp. Selma,
Mathias, Gunnild, Glenn, Henrik, Vidar H, Jon-Einar, Yngve, Ragnhild, Knut, Ole-Petter, Lill Tove, Jessica, Jan-Eiler, Wenche, Celina og undertegnede, Jon, fra Halden Sportsdykkere.
Fra Drøbak Undervannsklubb stilte Jacob Sonne, Mansoureh Zahraei og Knut Senneseth, og fra VIK Dykkarklubb kom Morten Pettersen og Brit Grønbæk. Båtførerene Victor og Morten dukket også opp etter å ha sjekket ut feil side av øya.

De fleste har fått med seg at det kun er snuplass ved bryggeanlegget og at parkeringsplassen er et godt stykke unna (noe som medfører mye gange). Vidar H visste selvfølgelig råd og hadde derfor tatt med seg en sykkel som han villig lånte ut til sjåførene. Desverre var det mange sjåfører og kun den ene sykkelen. Neste år regner jeg med at Vidar H tar med en sykkelrickshaw.

 oppe igjen.jpg

Med båten parkert ved brygga begynte de som skulle dykke i første pulje å gjøre seg klare... og alle satt klare i båten relativt samtidig... og svettet. En person lot seg riktignok vente på, men også han ble ferdig til slutt. Viktig å ikke stresse når man rigger seg til.

pulje2.jpg

Framme ved Vattenholmen hoppet dykkerparene ut og forsvant i dypet mens
Morten og Knut satt igjen i båten og passet på. De første metrene nedover var sikten dårlig, men det tok seg betraktlig opp. Etter drøye 45 minutter satt de fleste i båten klare for land og engangsgrillene.

grilling2.jpg

Mens vi i første pulje satt i sola gjorde pulje to seg klare for å dykke. De ble kjørt ut til samme sted av Morten og Victor. Når pulje to kom tilbake ble flere griller tent og desto flere pølser spist. De ivrigste dykkerne nøyde seg ikke med kun ett dykk, så nok engang tok Morten og Yngve båten ut til Vattenholmen for å dumpe dykkere.

ok liten.jpg
Victor og Jon signaliserer "OK" etter endt dykk
 
Etter en fin dag på Saltö vendte folk hjem til sitt og sine. Vi går en fin tid i møte.

steinkast.jpg
Victor, Jan-Eiler og Sondre kaster fiksesprett

veggen liten.jpg


Vattenholmen1 liten.jpg


Vattenholmen7 red liten.jpg


Vattenholmen8 liten.jpg


Vattenholmen13 red liten.jpg


Vattenholmen6 red liten.jpg

Tekst: Jon Mjørud
Bilder: Wenche Strand










Publisert 01. mai 2009
Skrevet av Wenche Strand
Return


    

 Partnere Minimer


 

    

 Andre Minimer

    

Copyright 2006 by Halden Sportsdykkere   Betingelser for bruk  Uttalelse om privatliv