Søk  
7. februar 2012 ..:: Forside ::.. Registrer  Logg inn
 Neste aktiviteter Minimer
-------------------------------------------------
Kontonummer: 1030.07.32440
-------------------------------------


8. februar - Årsmøte
Oppmøte: 19.00 i Håndverkerns lokaler


    

 Dykkesiden.com Minimer

  

 Termintur 21.september Minimer
Termintur 21.september

Termintur til Kløvningarna 21.september

2-ankommet Kløvningarna.jpg

 

Til tross for at høsten har kommet krypende, virket det som om sommeren ikke helt ville gi slipp. I Stensvik stod Gry, Ragnhild, Anne Grete, Jon-Einar, Yngve, Vidar H og Jon og skuet ut over
speilblankt hav.

Vidar H var båtfører og hadde ansvaret for å ta med den eldre garden (samtlige bortsett fra Jon) og Jon ut på tur. Vi stoppet ved Kostersten for å debattere dykkested. Stenbrottet ble tidlig utelukket siden vi hadde med oss Ragnhild derfor endte vi opp ved Klövingarne.

Gry og Ragnhild hoppet ut som første pulje, og Anne Grete, Jon-Einar og Jon var heller ikke sene med å komme seg ut. Terrenget var kuppert og fint med masse stein som fisk, krabber og hummer kunne gjemme seg under. Nå var det riktignok ikke all verden med fisk, krabber og hummer under disse steinene.
Det vi så av liv var litt gyltefisk og det var det.

Etter en liten time ble vi plukket opp, og Yngve og Vidar H forsvant i havet. 60 minutter gikk og plutselig satt alle i båten på vei tilbake til Stensvik. Etter å ha rigget ned og stashet bilene ble vi sittende og snylte på kaffen til Jon-Einar en times tid før vi reiste hjem hvert til vårt.
 
Til slutt vil jeg gratulere Gry så mye med bursdagen. :)
 
1-Havblikk.jpg
Havblikk
3-fotogen begerkorall.jpg
Fotogen begerkorall
 
4-manet på tur.jpg
Manet på tur
 
5-Raghilds lykt og manet.jpg
Ragnhilds lykt og manet
 
6-pyntekrabbe i positur.jpg
Pyntekrabbe i positur
 
7-stjerne.jpg
Stjerne
 
8-på vei hjem.jpg
På vei hjem
 
Tekst: Jon Mjørud
Foto: Gry B. Råkil

Publisert 21. sep 2008
Skrevet av Wenche Strand
Return


    

 Partnere Minimer


 

    

 Andre Minimer

    

Copyright 2006 by Halden Sportsdykkere   Betingelser for bruk  Uttalelse om privatliv