Søk  
7. februar 2012 ..:: Forside ::.. Registrer  Logg inn
 Neste aktiviteter Minimer
-------------------------------------------------
Kontonummer: 1030.07.32440
-------------------------------------


8. februar - Årsmøte
Oppmøte: 19.00 i Håndverkerns lokaler


    

 Dykkesiden.com Minimer

  

 Termintur 23 mars 2008 Minimer
Termintur 23 mars 2008

Termintur 23 mars

Selv om SMSen uteble dagen før, møtte Jon Mjørud, Magne Lilleng, Joakim Rødsmoen, John Vegard Pedersen, Magne Fagereng, Espen Bråthe, Knut Johansen, Ragnhild Ryen, Heidemarie Nordahl og Øyvind Karlsen opp denne fantastisk flotte dagen. Blikk stille og skyfri himmel, Knut hadde lyst til og dykke på Østre Rødskjær - og vi sa - hvorfor ikke. Så da plasserte vi alt utstyret i båten og satt kursen "utover".

undervannsbilder 082.JPG

På veien ut jukset motoren litt så da åpnet Øyvind bensinslangen, men ingenting virket feil der. Men etterpå gikk motoren bedre - merkelig nok. hmmmm. Det var masse vann i båten, så den gikk litt trått ut. Når vi kom ut, hoppet Knut/Ragnhild og Joakim/John Vegard uti. Når de var nede gikk styringen på båten i stykker :-(.. Og da var Øyvind på plass igjen - og fikset den midlertidig med noen skruer vi fant i båten. :-)

Øyvind fikser styringen.JPG

Da de 2 første puljene kom opp, hadde de hatt ett flott dykk, og kommet over følgende "liv":

undervannsbilder 090.JPG

undervannsbilder 100.JPG

undervannsbilder 104.JPG

undervannsbilder 102.JPG

De andre gjorde seg klare, og hoppet uti. Magne L, Jon og Øyvind skulle ha ett "testdykk" som Heidemarie skulle observere, pga ett IANTD kurs som de skal gjennom. Ho så etter hvordan de lå i vannet (trimmen), hvordan stagen hang, oppdriftskontrollen og svømmeteknikken(e) var. Magne F og Espen hang på som "noen ekstra øyne", samt at Magne F filmet oss.

undervannsbilder 085.JPG

Mens de var nede fikk Knut tømt båten for mesteparten av vannet, slik at den ble MYE lettere. Etter dykket satt vi snuten inn mot Isebakke igjen, for så og dra på Halden Dykkersener og se på filmen som ble filmet under dykket, samt at vi bestilte pizza. mmmm. Magne L, Jon og Øyvind fikk tilbakemeldinger på hva som burde rettes på og justeres til kursets start.

Det ble en fantastisk fin dag på sjøen med flott vær og hyggelige mennesker. Gleder oss til neste dykk alt.


Publisert 23. mar 2008
Skrevet av Øyvind Karlsen
Return


    

 Partnere Minimer


 

    

 Andre Minimer

    

Copyright 2006 by Halden Sportsdykkere   Betingelser for bruk  Uttalelse om privatliv